Under 10

All matches

Final positions

1. Cliftonville FC
2. Dungannon Utd
3. Tristar FC
4. Carryduff Colts
5. Lagan Harps
6. Cookstown Youth
7. Phoenix Athletic
8. Bertie Peacock YL
9. Ballymoney Youth
10. Ballinamallard Colts
11. Coleraine FC
12. Limavady Utd
13. Maiden City Academy
14. Tristar Colts, Ballymoor FC
15. Ballymoor FC, Tristar Colts
16. Milford Utd
17. Illistrin FC
18. Donegal Town FC
19. St Oliver Pkt
20. Top of Hill Celtic
21. Greencastle FC
22. Bonagee Utd
23. Oxford Utd
24. Coleraine Colts
25. Aileach FC
26. St Oliver Pkt Juniors
27. Ballinamallard FC
28. Eglinton Eagles
29. Don Boscos FC
30. Buncrana Hearts
31. Strabane Athletic
32. Illistrin FC Colts
33. Foyle Harps
34. Sion Swifts
35. Northend Utd
36. Cockhill Celtic
37. Clonmany Shamrocks
38. Trojans FC
39. Killea FC, Quigley Point Swifts
40. Quigley Point Swifts, Killea FC
41. Dungiven Celtic
42. Ballyraine FC
43. East Donegal Colts
44. Newtowne Youth
45. Clooney SS
46. Don Boscos Colts
47. Tummery Athletic
48. Foyle Harps Colts
49. Letterkenny Rovers
50. Bright Stars
51. Portstewart Youth
52. Carndonagh FC
53. East Donegal Sboys
54. South Donegal Sboys
55. Limavady Utd Colts
56. East Donegal Junior
57. St Oliver Pkt Colts
58. Kildrum Tigers
59. Strabane Athletic Colts
60. Carryduff Jets
61. Sion Swifts Colts
62. Ardstraw Youth
63. Lagan Colts
64. Eglinton Eagles Colts
65. Glen Rovers
66. Fintown Harps
67. Phoenix Athletic Colts
68. Culmore FC
69. Strabane Athletic Juniors
70. Kick Start FC
71. Maiden City Academy Colts
72. Swilly Rovers

Click on each group to see its fixtures

A

Team P W D L GD PTS
Cookstown Youth 5 401 14-10 12
Tristar FC 5 401 15-7 12
St Oliver Pkt Juniors 5 302 8-5 9
Cockhill Celtic 5 113 7-11 4
Portstewart Youth 5 113 8-15 4
Letterkenny Rovers 5 104 6-10 3

B

Team P W D L GD PTS
Ballymoor FC 5 500 12-5 15
Tristar Colts 5 401 12-2 12
Illistrin FC Colts 5 302 5-6 9
Quigley Point Swifts 5 203 9-11 6
Carndonagh FC 5 014 5-9 1
Ardstraw Youth 5 014 6-16 1

C

Team P W D L GD PTS
Lagan Harps 5 311 17-4 10
Bonagee Utd 5 311 14-1 10
Top of Hill Celtic 5 311 7-2 10
Northend Utd 5 212 11-6 7
Limavady Utd Colts 5 104 4-19 3
Eglinton Eagles Colts 5 104 1-22 3

D

Team P W D L GD PTS
Ballymoney Youth 5 500 29-1 15
Milford Utd 5 401 11-5 12
Trojans FC 5 302 8-11 9
Don Boscos Colts 5 203 13-19 6
Carryduff Jets 5 104 4-13 3
Fintown Harps 5 005 2-18 0

E

Team P W D L GD PTS
Maiden City Academy 5 500 21-3 15
Donegal Town FC 5 311 12-5 10
Ballinamallard FC 5 302 17-7 9
Sion Swifts 5 122 7-7 5
East Donegal Sboys 5 113 5-8 4
Culmore FC 5 005 0-32 0

F

Team P W D L GD PTS
Dungannon Utd 5 500 53-0 15
Aileach FC 5 302 12-11 9
Foyle Harps Colts 5 221 7-17 8
Clooney SS 5 212 11-24 7
St Oliver Pkt Colts 5 113 6-18 4
Glen Rovers 5 005 4-23 0

G

Team P W D L GD PTS
Phoenix Athletic 5 410 12-5 13
Cliftonville FC 5 401 26-5 12
Illistrin FC 5 311 16-6 10
Newtowne Youth 5 203 10-13 6
Strabane Athletic Colts 5 104 6-26 3
Swilly Rovers 5 005 0-15 0

H

Team P W D L GD PTS
Limavady Utd 5 410 24-2 13
Buncrana Hearts 5 311 14-6 10
Don Boscos FC 5 311 12-6 10
Dungiven Celtic 5 212 9-4 7
East Donegal Junior 5 104 4-16 3
Strabane Athletic Juniors 5 005 0-29 0

I

Team P W D L GD PTS
Carryduff Colts 5 410 27-4 13
Oxford Utd 5 320 10-3 11
Ballyraine FC 5 302 8-11 9
Tummery Athletic 5 212 7-11 7
Kildrum Tigers 5 104 4-13 3
Lagan Colts 5 005 1-15 0

J

Team P W D L GD PTS
Coleraine FC 5 410 23-6 13
Greencastle FC 5 311 16-8 10
Killea FC 5 212 11-10 7
Foyle Harps 5 131 16-10 6
South Donegal Sboys 5 122 15-15 5
Phoenix Athletic Colts 5 005 4-36 0

K

Team P W D L GD PTS
Ballinamallard Colts 5 410 13-3 13
St Oliver Pkt 5 311 10-2 10
Coleraine Colts 5 302 9-5 9
Clonmany Shamrocks 5 221 8-5 8
Bright Stars 5 104 6-16 3
Maiden City Academy Colts 5 005 0-15 0

L

Team P W D L GD PTS
Bertie Peacock YL 5 500 21-3 15
Eglinton Eagles 5 311 15-5 10
Strabane Athletic 5 311 11-5 10
East Donegal Colts 5 203 9-9 6
Sion Swifts Colts 5 104 3-13 3
Kick Start FC 5 005 2-26 0

Cup

1-16  
Cookstown Youth (A/I)
1628 1-0
Milford Utd (4b2)
  
Ballymoney Youth (D/I)
1630 0-1
Cliftonville FC (1b2)
  
Maiden City Academy (E/I)
1631 0-1
Bertie Peacock YL (L/I)
  
Ballymoor FC (B/I)
1632 1-2
Tristar FC (3b2)
  
Phoenix Athletic (G/I)
1633 3-1
Coleraine FC (J/I)
  
Lagan Harps (C/I)
1634 3-0
Tristar Colts (2b2)
  
Dungannon Utd (F/I)
1635 4-0
Ballinamallard Colts (K/I)
  
Limavady Utd (H/I)
1629 0-0 pen (2-4)
Carryduff Colts (I/I)
1-8  
Cookstown Youth (Winner 1628)
1636 0-3
Carryduff Colts (Winner 1629)
  
Cliftonville FC (Winner 1630)
1637 5-0
Bertie Peacock YL (Winner 1631)
  
Tristar FC (Winner 1632)
1638 4-0
Phoenix Athletic (Winner 1633)
  
Lagan Harps (Winner 1634)
1639 1-2
Dungannon Utd (Winner 1635)
9-16  
Milford Utd (Loser 1628)
1640 0-2
Limavady Utd (Loser 1629)
  
Ballymoney Youth (Loser 1630)
1641 3-2
Maiden City Academy (Loser 1631)
  
Ballymoor FC (Loser 1632)
1642 0-0 pen (1-3)
Coleraine FC (Loser 1633)
  
Tristar Colts (Loser 1634)
1643 0-2
Ballinamallard Colts (Loser 1635)
1-4  
Carryduff Colts (Winner 1636)
1644 2-2 pen (2-3)
Cliftonville FC (Winner 1637)
  
Tristar FC (Winner 1638)
1645 0-2
Dungannon Utd (Winner 1639)
5-8  
Cookstown Youth (Loser 1636)
1648 3-0
Bertie Peacock YL (Loser 1637)
  
Phoenix Athletic (Loser 1638)
1649 0-2
Lagan Harps (Loser 1639)
9-12  
Limavady Utd (Winner 1640)
1646 0-5
Ballymoney Youth (Winner 1641)
  
Coleraine FC (Winner 1642)
1647 3-3 pen (4-5)
Ballinamallard Colts (Winner 1643)
13-16  
Milford Utd (Loser 1640)
1650 0-2
Maiden City Academy (Loser 1641)
  
Ballymoor FC (Loser 1642)
1651 1647-0
Tristar Colts (Loser 1643)
1/2  
Cliftonville FC (Winner 1644)
1652 1-0
Dungannon Utd (Winner 1645)
3/4  
Carryduff Colts (Loser 1644)
1656 1-1 pen (4-5)
Tristar FC (Loser 1645)
5/6  
Cookstown Youth (Winner 1648)
1654 1-1 pen (11-12)
Lagan Harps (Winner 1649)
7/8  
Bertie Peacock YL (Loser 1648)
1658 1-2
Phoenix Athletic (Loser 1649)
9/10  
Ballymoney Youth (Winner 1646)
1653 4-2
Ballinamallard Colts (Winner 1647)
11/12  
Limavady Utd (Loser 1646)
1657 1-1 pen (2-3)
Coleraine FC (Loser 1647)
13/14  
Maiden City Academy (Winner 1650)
1655 2-0
Ballymoor FC (Winner 1651)
15/16  
Milford Utd (Loser 1650)
1659 1-2
Tristar Colts (Loser 1651)

Plate

17-32  
Oxford Utd (5b2)
1661 3-0
Illistrin FC Colts (8b3)
  
Aileach FC (12b2)
1662 1-3
Illistrin FC (1b3)
  
Greencastle FC (8b2)
1663 2-1
Ballinamallard FC (5b3)
  
Buncrana Hearts (9b2)
1664 0-1
Top of Hill Celtic (4b3)
  
Bonagee Utd (6b2)
1665 2-1
St Oliver Pkt Juniors (7b3)
  
Donegal Town FC (11b2)
1666 2-1
Don Boscos FC (2b3)
  
Eglinton Eagles (7b2)
1667 1-2
Coleraine Colts (6b3)
  
St Oliver Pkt (10b2)
1668 2-0
Strabane Athletic (3b3)
17-24  
Oxford Utd (Winner 1661)
1669 0-1
Illistrin FC (Winner 1662)
  
Greencastle FC (Winner 1663)
1670 1-1 pen (0-1)
Top of Hill Celtic (Winner 1664)
  
Bonagee Utd (Winner 1665)
1671 0-2
Donegal Town FC (Winner 1666)
  
Coleraine Colts (Winner 1667)
1672 1-2
St Oliver Pkt (Winner 1668)
25-32  
Illistrin FC Colts (Loser 1661)
1673 0-2
Aileach FC (Loser 1662)
  
Ballinamallard FC (Loser 1663)
1674 2-0
Buncrana Hearts (Loser 1664)
  
St Oliver Pkt Juniors (Loser 1665)
1675 3-1
Don Boscos FC (Loser 1666)
  
Eglinton Eagles (Loser 1667)
1676 3-1
Strabane Athletic (Loser 1668)
17-20  
Illistrin FC (Winner 1669)
1677 2-0
Top of Hill Celtic (Winner 1670)
  
Donegal Town FC (Winner 1671)
1678 2-1
St Oliver Pkt (Winner 1672)
21-24  
Oxford Utd (Loser 1669)
1681 1-1 pen (4-5)
Greencastle FC (Loser 1670)
  
Bonagee Utd (Loser 1671)
1682 2-1
Coleraine Colts (Loser 1672)
25-28  
Aileach FC (Winner 1673)
1679 2-2 pen (4-3)
Ballinamallard FC (Winner 1674)
  
St Oliver Pkt Juniors (Winner 1675)
1680 2-1
Eglinton Eagles (Winner 1676)
29-32  
Illistrin FC Colts (Loser 1673)
1683 1-2
Buncrana Hearts (Loser 1674)
  
Don Boscos FC (Loser 1675)
1684 3-1
Strabane Athletic (Loser 1676)
17/18  
Illistrin FC (Winner 1677)
1685 2-1
Donegal Town FC (Winner 1678)
19/20  
Top of Hill Celtic (Loser 1677)
1689 0-2
St Oliver Pkt (Loser 1678)
21/22  
Greencastle FC (Winner 1681)
1687 6-0
Bonagee Utd (Winner 1682)
23/24  
Oxford Utd (Loser 1681)
1691 1-0
Coleraine Colts (Loser 1682)
25/26  
Aileach FC (Winner 1679)
1686 2-1
St Oliver Pkt Juniors (Winner 1680)
27/28  
Ballinamallard FC (Loser 1679)
1690 4-2
Eglinton Eagles (Loser 1680)
29/30  
Buncrana Hearts (Winner 1683)
1688 1-6
Don Boscos FC (Winner 1684)
31/32  
Illistrin FC Colts (Loser 1683)
1692 2-3
Strabane Athletic (Loser 1684)

Rosebowl

33-48  
Trojans FC (9b3)
1694 6-1
East Donegal Colts (L/IV)
  
Don Boscos Colts (D/IV)
1695 0-2
Sion Swifts (E/IV)
  
Killea FC (12b3)
1696 2-0
Tummery Athletic (I/IV)
  
Cockhill Celtic (A/IV)
1697 3-1
Dungiven Celtic (H/IV)
  
Ballyraine FC (10b3)
1698 1-3
Clonmany Shamrocks (K/IV)
  
Northend Utd (C/IV)
1699 2-1
Clooney SS (F/IV)
  
Foyle Harps Colts (11b3)
1700 2-2 pen (3-4)
Foyle Harps (J/IV)
  
Quigley Point Swifts (B/IV)
1701 2-0
Newtowne Youth (G/IV)
33-40  
Trojans FC (Winner 1694)
1702 1-4
Sion Swifts (Winner 1695)
  
Killea FC (Winner 1696)
1703 0-1
Cockhill Celtic (Winner 1697)
  
Clonmany Shamrocks (Winner 1698)
1704 0-3
Northend Utd (Winner 1699)
  
Foyle Harps (Winner 1700)
1705 2-0
Quigley Point Swifts (Winner 1701)
41-48  
East Donegal Colts (Loser 1694)
1706 1-0
Don Boscos Colts (Loser 1695)
  
Tummery Athletic (Loser 1696)
1707 0-4
Dungiven Celtic (Loser 1697)
  
Ballyraine FC (Loser 1698)
1708 3-1
Clooney SS (Loser 1699)
  
Foyle Harps Colts (Loser 1700)
1709 0-2
Newtowne Youth (Loser 1701)
33-36  
Sion Swifts (Winner 1702)
1710 1-1 pen (30-0)
Cockhill Celtic (Winner 1703)
  
Northend Utd (Winner 1704)
1711 1-3
Foyle Harps (Winner 1705)
37-40  
Trojans FC (Loser 1702)
1714 4-0
Killea FC (Loser 1703)
  
Clonmany Shamrocks (Loser 1704)
1715 4-0
Quigley Point Swifts (Loser 1705)
41-44  
East Donegal Colts (Winner 1706)
1712 2-2 pen (1-4)
Dungiven Celtic (Winner 1707)
  
Ballyraine FC (Winner 1708)
1713 0-0 pen (2-1)
Newtowne Youth (Winner 1709)
45-48  
Don Boscos Colts (Loser 1706)
1716 2-1
Tummery Athletic (Loser 1707)
  
Clooney SS (Loser 1708)
1717 2-1
Foyle Harps Colts (Loser 1709)
33/34  
Sion Swifts (Winner 1710)
1718 0-3
Foyle Harps (Winner 1711)
35/36  
Cockhill Celtic (Loser 1710)
1722 1-5
Northend Utd (Loser 1711)
37/38  
Trojans FC (Winner 1714)
1720 1-4
Clonmany Shamrocks (Winner 1715)
39/40  
Killea FC (Loser 1714)
1724 2-2 pen (1-3)
Quigley Point Swifts (Loser 1715)
41/42  
Dungiven Celtic (Winner 1712)
1719 2-1
Ballyraine FC (Winner 1713)
43/44  
East Donegal Colts (Loser 1712)
1723 2-1
Newtowne Youth (Loser 1713)
45/46  
Don Boscos Colts (Winner 1716)
1721 2-2 pen (1-3)
Clooney SS (Winner 1717)
47/48  
Tummery Athletic (Loser 1716)
1725 4-2
Foyle Harps Colts (Loser 1717)

Shield

49-64  
Portstewart Youth (A/V)
1727 1-0
Lagan Colts (4b6)
  
Carryduff Jets (D/V)
1729 0-4
Letterkenny Rovers (1b6)
  
East Donegal Sboys (E/V)
1730 2-0
Sion Swifts Colts (L/V)
  
Carndonagh FC (B/V)
1731 3-0
Ardstraw Youth (3b6)
  
Strabane Athletic Colts (G/V)
1732 0-2
South Donegal Sboys (J/V)
  
Limavady Utd Colts (C/V)
1733 0-0 pen (4-3)
Eglinton Eagles Colts (2b6)
  
St Oliver Pkt Colts (F/V)
1734 1-2
Bright Stars (K/V)
  
East Donegal Junior (H/V)
1728 1-1 pen (3-1)
Kildrum Tigers (I/V)
49-56  
Portstewart Youth (Winner 1727)
1735 2-1
East Donegal Junior (Winner 1728)
  
Letterkenny Rovers (Winner 1729)
1736 1-0
East Donegal Sboys (Winner 1730)
  
Carndonagh FC (Winner 1731)
1737 1-0
South Donegal Sboys (Winner 1732)
  
Limavady Utd Colts (Winner 1733)
1738 0-1
Bright Stars (Winner 1734)
57-64  
Lagan Colts (Loser 1727)
1739 0-2
Kildrum Tigers (Loser 1728)
  
Carryduff Jets (Loser 1729)
1740 1-0
Sion Swifts Colts (Loser 1730)
  
Ardstraw Youth (Loser 1731)
1741 0-1
Strabane Athletic Colts (Loser 1732)
  
Eglinton Eagles Colts (Loser 1733)
1742 1-5
St Oliver Pkt Colts (Loser 1734)
49-52  
Portstewart Youth (Winner 1735)
1743 0-1
Letterkenny Rovers (Winner 1736)
  
Carndonagh FC (Winner 1737)
1744 0-0 pen (2-4)
Bright Stars (Winner 1738)
53-56  
East Donegal Junior (Loser 1735)
1747 0-2
East Donegal Sboys (Loser 1736)
  
South Donegal Sboys (Loser 1737)
1748 4-1
Limavady Utd Colts (Loser 1738)
57-60  
Kildrum Tigers (Winner 1739)
1745 0-0 pen (4-2)
Carryduff Jets (Winner 1740)
  
Strabane Athletic Colts (Winner 1741)
1746 0-1
St Oliver Pkt Colts (Winner 1742)
61-64  
Lagan Colts (Loser 1739)
1749 1-2
Sion Swifts Colts (Loser 1740)
  
Ardstraw Youth (Loser 1741)
1750 5-1
Eglinton Eagles Colts (Loser 1742)
49/50  
Letterkenny Rovers (Winner 1743)
1751 6-0
Bright Stars (Winner 1744)
51/52  
Portstewart Youth (Loser 1743)
1755 4-0
Carndonagh FC (Loser 1744)
53/54  
East Donegal Sboys (Winner 1747)
1753 2-1
South Donegal Sboys (Winner 1748)
55/56  
East Donegal Junior (Loser 1747)
1757 0-2
Limavady Utd Colts (Loser 1748)
57/58  
Kildrum Tigers (Winner 1745)
1752 1-3
St Oliver Pkt Colts (Winner 1746)
59/60  
Carryduff Jets (Loser 1745)
1756 2-4
Strabane Athletic Colts (Loser 1746)
61/62  
Sion Swifts Colts (Winner 1749)
1754 2-1
Ardstraw Youth (Winner 1750)
63/64  
Lagan Colts (Loser 1749)
1758 2-0
Eglinton Eagles Colts (Loser 1750)

Vase

65-72  
Swilly Rovers (5b6)
1773 0-3
Culmore FC (12b6)
  
Glen Rovers (8b6)
1774 2-0
Kick Start FC (9b6)
  
Maiden City Academy Colts (6b6)
1775 0-3
Phoenix Athletic Colts (11b6)
  
Fintown Harps (7b6)
1776 4-0
Strabane Athletic Juniors (10b6)
65-68  
Culmore FC (Winner 1773)
1777 0-2
Glen Rovers (Winner 1774)
  
Phoenix Athletic Colts (Winner 1775)
1778 2-4
Fintown Harps (Winner 1776)
69-72  
Swilly Rovers (Loser 1773)
1779 0-3
Kick Start FC (Loser 1774)
  
Maiden City Academy Colts (Loser 1775)
1780 0-3
Strabane Athletic Juniors (Loser 1776)
65/66  
Glen Rovers (Winner 1777)
1781 3-2
Fintown Harps (Winner 1778)
67/68  
Culmore FC (Loser 1777)
1783 1-1 pen (1-4)
Phoenix Athletic Colts (Loser 1778)
69/70  
Kick Start FC (Winner 1779)
1782 1-1 pen (4-5)
Strabane Athletic Juniors (Winner 1780)
71/72  
Swilly Rovers (Loser 1779)
1784 0-3
Maiden City Academy Colts (Loser 1780)