Under 11

All matches

Final positions

1. Westport Utd
2. Tristar FC
3. Glentoran FC
4. Maiden City Academy
5. Crusaders FC
6. Dungannon Utd
7. Oxford Utd
8. Magherafelt Sky Blues
9. Cliftonville FC
10. Glenavon FC
11. Oxford Sunnyside
12. Ballinamallard Utd
13. Coleraine FC
14. Milford Utd
15. East Belfast FC
16. Warrenpoint Town
17. Inishowen Youth League
18. Rosario FC
19. Ballymoney Youth
20. Cookstown Youth
21. Foyle Harps
22. St Oliver Pkt
23. South Donegal Sboys
24. Tummery Athletic
25. Ballymena Utd
26. FC Dallas
27. IFA Girls Dev Sq
28. Letterkenny Rovers
29. Lisnaskea Rovers
30. Lagan Harps
31. Trojans FC
32. Mountjoy Utd
33. Rosario Youth
34. NFC Kesh
35. East Donegal Sboys
36. Aileach FC
37. Strabane Athletic
38. Glentoran 09
39. St Oliver Pkt Colts
40. Ballinamallard Colts
41. Lurgan Celtic
42. Crusaders Hatchets
43. East Donegal Colts
44. Glen Rovers
45. Sion Swifts
46. Ballymoor FC
47. Ballymoney Utd
48. Bertie Peacock Youth League
49. Magherafelt Sky Blue Colts
50. Limavady Utd
51. Don Boscos
52. Maiden City Academy Colts
53. Illistrin FC
54. Clooney SS
55. Dergview FC
56. Tristar Colts
57. Don Boscos Colts
58. Coleraine Olympic
59. Portrush FC
60. Newell FC
61. Top of Hill Celtic
62. Foyle Harps Colts
63. St Oliver Pkt Jun
64. Ardstraw Youth
65. Maine Castle FC
66. Oxford Utd Colts
67. Bonagee Utd
68. Carniny Youth
69. Phoenix Athletic
70. Glen Rovers Colts
71. Larne Youth
72. AN Other

Click on each group to see its fixtures

A

Team P W D L GD PTS
Maiden City Academy 5 410 12-2 13
Cliftonville FC 5 401 9-1 12
FC Dallas 5 311 10-5 10
East Donegal Colts 5 113 3-7 4
Clooney SS 5 104 5-10 3
Oxford Utd Colts 5 014 1-15 1

B

Team P W D L GD PTS
Dungannon Utd 5 500 26-1 15
St Oliver Pkt 5 311 10-3 10
Trojans FC 5 221 6-6 8
Glen Rovers 5 113 5-10 4
Foyle Harps Colts 5 104 3-22 3
Ardstraw Youth 5 023 1-9 2

C

Team P W D L GD PTS
Warrenpoint Town 5 500 15-4 15
Lagan Harps 5 311 10-5 10
Mountjoy Utd 5 221 10-6 8
Strabane Athletic 5 212 10-8 7
Maiden City Academy Colts 5 104 10-17 3
AN Other 5 005 0-15 0

D

Team P W D L GD PTS
Tristar FC 5 500 11-1 15
Ballymena Utd 5 311 18-3 10
Letterkenny Rovers 5 302 10-8 9
St Oliver Pkt Colts 5 212 9-8 7
Newell FC 5 104 6-19 3
Glen Rovers Colts 5 005 0-15 0

E

Team P W D L GD PTS
Milford Utd 5 410 11-1 13
Oxford Sunnyside 5 410 10-0 13
Cookstown Youth 5 302 12-4 9
Ballymoor FC 5 203 5-16 6
Top of Hill Celtic 5 104 4-6 3
Larne Youth 5 005 0-15 0

F

Team P W D L GD PTS
Ballinamallard Utd 5 410 12-1 13
Rosario FC 5 320 15-1 11
Crusaders Hatchets 5 212 8-6 7
Ballymoney Utd 5 203 2-11 6
Illistrin FC 5 203 8-4 6
Phoenix Athletic 5 005 1-23 0

G

Team P W D L GD PTS
Westport Utd 5 410 15-1 13
IFA Girls Dev Sq 5 311 8-5 10
Lurgan Celtic 5 212 12-8 7
Ballinamallard Colts 5 122 4-5 5
Tristar Colts 5 113 4-10 4
St Oliver Pkt Jun 5 104 3-17 3

H

Team P W D L GD PTS
Crusaders FC 5 320 8-4 11
Ballymoney Youth 5 311 7-3 10
Rosario Youth 5 212 5-5 7
Glentoran 09 5 122 5-6 5
Don Boscos 5 122 7-9 5
Magherafelt Sky Blue Colts 5 023 2-7 2

I

Team P W D L GD PTS
Glenavon FC 5 500 21-2 15
Tummery Athletic 5 311 7-5 10
Bertie Peacock Youth League 5 122 4-7 5
NFC Kesh 5 113 4-8 4
Don Boscos Colts 5 113 2-6 4
Dergview FC 5 113 1-11 4

J

Team P W D L GD PTS
Coleraine FC 5 500 20-3 15
East Belfast FC 5 401 13-6 12
Lisnaskea Rovers 5 302 14-5 9
Sion Swifts 5 203 11-8 6
Portrush FC 5 104 2-25 3
Bonagee Utd 5 005 0-13 0

K

Team P W D L GD PTS
Glentoran FC 5 401 16-2 12
Oxford Utd 5 401 15-4 12
South Donegal Sboys 5 311 7-7 10
East Donegal Sboys 5 212 9-10 7
Coleraine Olympic 5 104 6-16 3
Carniny Youth 5 005 4-18 0

L

Team P W D L GD PTS
Magherafelt Sky Blues 5 320 10-3 11
Inishowen Youth League 5 320 8-2 11
Foyle Harps 5 221 9-4 8
Aileach FC 5 203 8-7 6
Limavady Utd 5 032 4-11 3
Maine Castle FC 5 014 4-16 1

Cup

1-16  
Maiden City Academy (A/I)
1786 1-0
East Belfast FC (4b2)
  
Tristar FC (D/I)
1788 1-1 pen (4-3)
Oxford Sunnyside (1b2)
  
Milford Utd (E/I)
1789 0-1
Magherafelt Sky Blues (L/I)
  
Dungannon Utd (B/I)
1790 1-1 pen (5-4)
Cliftonville FC (3b2)
  
Westport Utd (G/I)
1791 2-1
Coleraine FC (J/I)
  
Warrenpoint Town (C/I)
1792 0-2
Oxford Utd (2b2)
  
Ballinamallard Utd (F/I)
1793 1-2
Glentoran FC (K/I)
  
Crusaders FC (H/I)
1787 1-0
Glenavon FC (I/I)
1-8  
Maiden City Academy (Winner 1786)
1794 3-2
Crusaders FC (Winner 1787)
  
Tristar FC (Winner 1788)
1795 1-1 pen (4-2)
Magherafelt Sky Blues (Winner 1789)
  
Dungannon Utd (Winner 1790)
1796 0-2
Westport Utd (Winner 1791)
  
Oxford Utd (Winner 1792)
1797 0-1
Glentoran FC (Winner 1793)
9-16  
East Belfast FC (Loser 1786)
1798 0-3
Glenavon FC (Loser 1787)
  
Oxford Sunnyside (Loser 1788)
1799 3-1
Milford Utd (Loser 1789)
  
Cliftonville FC (Loser 1790)
1800 3-1
Coleraine FC (Loser 1791)
  
Warrenpoint Town (Loser 1792)
1801 0-0 pen (1-3)
Ballinamallard Utd (Loser 1793)
1-4  
Maiden City Academy (Winner 1794)
1802 2-3
Tristar FC (Winner 1795)
  
Westport Utd (Winner 1796)
1803 1-0
Glentoran FC (Winner 1797)
5-8  
Crusaders FC (Loser 1794)
1806 1-0
Magherafelt Sky Blues (Loser 1795)
  
Dungannon Utd (Loser 1796)
1807 2-0
Oxford Utd (Loser 1797)
9-12  
Glenavon FC (Winner 1798)
1804 1-0
Oxford Sunnyside (Winner 1799)
  
Cliftonville FC (Winner 1800)
1805 0-0 pen (5-4)
Ballinamallard Utd (Winner 1801)
13-16  
East Belfast FC (Loser 1798)
1808 0-2
Milford Utd (Loser 1799)
  
Coleraine FC (Loser 1800)
1809 2-0
Warrenpoint Town (Loser 1801)
1/2  
Tristar FC (Winner 1802)
1810 0-2
Westport Utd (Winner 1803)
3/4  
Maiden City Academy (Loser 1802)
1814 0-1
Glentoran FC (Loser 1803)
5/6  
Crusaders FC (Winner 1806)
1812 2-1
Dungannon Utd (Winner 1807)
7/8  
Magherafelt Sky Blues (Loser 1806)
1816 1-3
Oxford Utd (Loser 1807)
9/10  
Glenavon FC (Winner 1804)
1811 0-1
Cliftonville FC (Winner 1805)
11/12  
Oxford Sunnyside (Loser 1804)
1815 1-0
Ballinamallard Utd (Loser 1805)
13/14  
Milford Utd (Winner 1808)
1813 0-1
Coleraine FC (Winner 1809)
15/16  
East Belfast FC (Loser 1808)
1817 1-1 pen (4-3)
Warrenpoint Town (Loser 1809)

Plate

17-32  
Rosario FC (5b2)
1819 4-0
Trojans FC (8b3)
  
Tummery Athletic (12b2)
1820 0-0 pen (3-1)
FC Dallas (1b3)
  
St Oliver Pkt (8b2)
1821 5-1
Letterkenny Rovers (5b3)
  
Lagan Harps (9b2)
1822 1-4
Cookstown Youth (4b3)
  
Inishowen Youth League (6b2)
1823 2-1
Mountjoy Utd (7b3)
  
IFA Girls Dev Sq (11b2)
1824 0-2
South Donegal Sboys (2b3)
  
Ballymena Utd (7b2)
1825 0-3
Foyle Harps (6b3)
  
Ballymoney Youth (10b2)
1826 3-1
Lisnaskea Rovers (3b3)
17-24  
Rosario FC (Winner 1819)
1827 2-0
Tummery Athletic (Winner 1820)
  
St Oliver Pkt (Winner 1821)
1828 2-2 pen (8-9)
Cookstown Youth (Winner 1822)
  
Inishowen Youth League (Winner 1823)
1829 0-0 pen (3-2)
South Donegal Sboys (Winner 1824)
  
Foyle Harps (Winner 1825)
1830 2-3
Ballymoney Youth (Winner 1826)
25-32  
Trojans FC (Loser 1819)
1831 0-5
FC Dallas (Loser 1820)
  
Letterkenny Rovers (Loser 1821)
1832 4-1
Lagan Harps (Loser 1822)
  
Mountjoy Utd (Loser 1823)
1833 0-2
IFA Girls Dev Sq (Loser 1824)
  
Ballymena Utd (Loser 1825)
1834 5-1
Lisnaskea Rovers (Loser 1826)
17-20  
Rosario FC (Winner 1827)
1835 1-0
Cookstown Youth (Winner 1828)
  
Inishowen Youth League (Winner 1829)
1836 1-1 pen (4-3)
Ballymoney Youth (Winner 1830)
21-24  
Tummery Athletic (Loser 1827)
1839 2-3
St Oliver Pkt (Loser 1828)
  
South Donegal Sboys (Loser 1829)
1840 0-1
Foyle Harps (Loser 1830)
25-28  
FC Dallas (Winner 1831)
1837 3-0
Letterkenny Rovers (Winner 1832)
  
IFA Girls Dev Sq (Winner 1833)
1838 0-1
Ballymena Utd (Winner 1834)
29-32  
Trojans FC (Loser 1831)
1841 1-2
Lagan Harps (Loser 1832)
  
Mountjoy Utd (Loser 1833)
1842 0-1
Lisnaskea Rovers (Loser 1834)
17/18  
Rosario FC (Winner 1835)
1843 1-2
Inishowen Youth League (Winner 1836)
19/20  
Cookstown Youth (Loser 1835)
1847 2-3
Ballymoney Youth (Loser 1836)
21/22  
St Oliver Pkt (Winner 1839)
1845 1-3
Foyle Harps (Winner 1840)
23/24  
Tummery Athletic (Loser 1839)
1849 3-3 pen (2-4)
South Donegal Sboys (Loser 1840)
25/26  
FC Dallas (Winner 1837)
1844 1-2
Ballymena Utd (Winner 1838)
27/28  
Letterkenny Rovers (Loser 1837)
1848 2-2 pen (4-5)
IFA Girls Dev Sq (Loser 1838)
29/30  
Lagan Harps (Winner 1841)
1846 1-2
Lisnaskea Rovers (Winner 1842)
31/32  
Trojans FC (Loser 1841)
1850 2-0
Mountjoy Utd (Loser 1842)

Rosebowl

33-48  
Lurgan Celtic (9b3)
1852 0-2
Aileach FC (L/IV)
  
St Oliver Pkt Colts (D/IV)
1853 0-0 pen (2-0)
Ballymoor FC (E/IV)
  
Bertie Peacock Youth League (12b3)
1854 0-1
NFC Kesh (I/IV)
  
East Donegal Colts (A/IV)
1855 1-1 pen (2-3)
Glentoran 09 (H/IV)
  
Crusaders Hatchets (10b3)
1856 0-3
East Donegal Sboys (K/IV)
  
Strabane Athletic (C/IV)
1857 1-0
Ballymoney Utd (F/IV)
  
Rosario Youth (11b3)
1858 0-0 pen (4-3)
Sion Swifts (J/IV)
  
Glen Rovers (B/IV)
1859 0-0 pen (3-4)
Ballinamallard Colts (G/IV)
33-40  
Aileach FC (Winner 1852)
1860 2-1
St Oliver Pkt Colts (Winner 1853)
  
NFC Kesh (Winner 1854)
1861 1-0
Glentoran 09 (Winner 1855)
  
East Donegal Sboys (Winner 1856)
1862 1-0
Strabane Athletic (Winner 1857)
  
Rosario Youth (Winner 1858)
1863 2-0
Ballinamallard Colts (Winner 1859)
41-48  
Lurgan Celtic (Loser 1852)
1864 1-1 pen (4-2)
Ballymoor FC (Loser 1853)
  
Bertie Peacock Youth League (Loser 1854)
1865 0-1
East Donegal Colts (Loser 1855)
  
Crusaders Hatchets (Loser 1856)
1866 3-0
Ballymoney Utd (Loser 1857)
  
Sion Swifts (Loser 1858)
1867 1-1 pen (0-1)
Glen Rovers (Loser 1859)
33-36  
Aileach FC (Winner 1860)
1868 0-0 pen (2-3)
NFC Kesh (Winner 1861)
  
East Donegal Sboys (Winner 1862)
1869 0-0 pen (2-3)
Rosario Youth (Winner 1863)
37-40  
St Oliver Pkt Colts (Loser 1860)
1872 0-2
Glentoran 09 (Loser 1861)
  
Strabane Athletic (Loser 1862)
1873 2-0
Ballinamallard Colts (Loser 1863)
41-44  
Lurgan Celtic (Winner 1864)
1870 1-0
East Donegal Colts (Winner 1865)
  
Crusaders Hatchets (Winner 1866)
1871 1-0
Glen Rovers (Winner 1867)
45-48  
Ballymoor FC (Loser 1864)
1874 1-0
Bertie Peacock Youth League (Loser 1865)
  
Ballymoney Utd (Loser 1866)
1875 0-2
Sion Swifts (Loser 1867)
33/34  
NFC Kesh (Winner 1868)
1876 0-0 pen (0-1)
Rosario Youth (Winner 1869)
35/36  
Aileach FC (Loser 1868)
1880 1-4
East Donegal Sboys (Loser 1869)
37/38  
Glentoran 09 (Winner 1872)
1878 0-1
Strabane Athletic (Winner 1873)
39/40  
St Oliver Pkt Colts (Loser 1872)
1882 3-0
Ballinamallard Colts (Loser 1873)
41/42  
Lurgan Celtic (Winner 1870)
1877 2-0
Crusaders Hatchets (Winner 1871)
43/44  
East Donegal Colts (Loser 1870)
1881 1-0
Glen Rovers (Loser 1871)
45/46  
Ballymoor FC (Winner 1874)
1879 1-1 pen (2-3)
Sion Swifts (Winner 1875)
47/48  
Bertie Peacock Youth League (Loser 1874)
1883 0-1
Ballymoney Utd (Loser 1875)

Shield

49-64  
Clooney SS (A/V)
1885 3-0
Ardstraw Youth (4b6)
  
Newell FC (D/V)
1887 0-1
Dergview FC (1b6)
  
Top of Hill Celtic (E/V)
1888 0-0 pen (1-3)
Limavady Utd (L/V)
  
Foyle Harps Colts (B/V)
1889 0-3
Magherafelt Sky Blue Colts (3b6)
  
Tristar Colts (G/V)
1890 4-0
Portrush FC (J/V)
  
Maiden City Academy Colts (C/V)
1891 1-1 pen (3-2)
St Oliver Pkt Jun (2b6)
  
Illistrin FC (F/V)
1892 1-1 pen (4-3)
Coleraine Olympic (K/V)
  
Don Boscos (H/V)
1886 1-0
Don Boscos Colts (I/V)
49-56  
Clooney SS (Winner 1885)
1893 0-1
Don Boscos (Winner 1886)
  
Dergview FC (Winner 1887)
1894 2-4
Limavady Utd (Winner 1888)
  
Magherafelt Sky Blue Colts (Winner 1889)
1895 0-0 pen (4-2)
Tristar Colts (Winner 1890)
  
Maiden City Academy Colts (Winner 1891)
1896 1-1 pen (5-3)
Illistrin FC (Winner 1892)
57-64  
Ardstraw Youth (Loser 1885)
1897 0-1
Don Boscos Colts (Loser 1886)
  
Newell FC (Loser 1887)
1898 1-1 pen (3-1)
Top of Hill Celtic (Loser 1888)
  
Foyle Harps Colts (Loser 1889)
1899 1-1 pen (2-3)
Portrush FC (Loser 1890)
  
St Oliver Pkt Jun (Loser 1891)
1900 2-3
Coleraine Olympic (Loser 1892)
49-52  
Don Boscos (Winner 1893)
1901 0-1
Limavady Utd (Winner 1894)
  
Magherafelt Sky Blue Colts (Winner 1895)
1902 4-0
Maiden City Academy Colts (Winner 1896)
53-56  
Clooney SS (Loser 1893)
1905 3-0
Dergview FC (Loser 1894)
  
Tristar Colts (Loser 1895)
1906 0-1
Illistrin FC (Loser 1896)
57-60  
Don Boscos Colts (Winner 1897)
1903 3-1
Newell FC (Winner 1898)
  
Portrush FC (Winner 1899)
1904 0-0 pen (2-3)
Coleraine Olympic (Winner 1900)
61-64  
Ardstraw Youth (Loser 1897)
1907 0-3
Top of Hill Celtic (Loser 1898)
  
Foyle Harps Colts (Loser 1899)
1908 0-0 pen (3-1)
St Oliver Pkt Jun (2b6)
49/50  
Limavady Utd (Winner 1901)
1909 0-2
Magherafelt Sky Blue Colts (Winner 1902)
51/52  
Don Boscos (Loser 1901)
1913 3-0
Maiden City Academy Colts (Loser 1902)
53/54  
Clooney SS (Winner 1905)
1911 1-2
Illistrin FC (Winner 1906)
55/56  
Dergview FC (Loser 1905)
1915 1-0
Tristar Colts (Loser 1906)
57/58  
Don Boscos Colts (Winner 1903)
1910 1-0
Coleraine Olympic (Winner 1904)
59/60  
Newell FC (Loser 1903)
1914 0-3
Portrush FC (Loser 1904)
61/62  
Top of Hill Celtic (Winner 1907)
1912 0-0 pen (4-3)
Foyle Harps Colts (Winner 1908)
63/64  
Ardstraw Youth (Loser 1907)
1916 0-1
St Oliver Pkt Jun (Loser 1908)

Vase

65-72  
Maine Castle FC (5b6)
1918 4-0
Phoenix Athletic (12b6)
  
Carniny Youth (8b6)
1919 3-0
AN Other (9b6)
  
Oxford Utd Colts (6b6)
1920 3-0
Larne Youth (11b6)
  
Bonagee Utd (7b6)
1921 3-0
Glen Rovers Colts (10b6)
65-68  
Maine Castle FC (Winner 1918)
1922 2-1
Carniny Youth (Winner 1919)
  
Oxford Utd Colts (Winner 1920)
1923 4-0
Bonagee Utd (Winner 1921)
69-72  
Phoenix Athletic (Loser 1918)
1924 3-0
AN Other (Loser 1919)
  
Larne Youth (Loser 1920)
1925 0-3
Glen Rovers Colts (Loser 1921)
65/66  
Maine Castle FC (Winner 1922)
1926 3-0
Oxford Utd Colts (Winner 1923)
67/68  
Carniny Youth (Loser 1922)
1928 0-3
Bonagee Utd (Loser 1923)
69/70  
Phoenix Athletic (Winner 1924)
1927 3-0
Glen Rovers Colts (Winner 1925)
71/72  
AN Other (Loser 1924)
1929 0-3
Larne Youth (Loser 1925)