Under 12

All matches

Final positions

1. Donegal Sboys
2. Oxford Utd
3. Ballinamallard Utd
4. Inishowen YL
5. Sheffield Utd
6. Top of Hill Celtic
7. Trojans FC
8. Limavady Utd
9. St Oliver Pkt
10. Sion Swifts
11. Letterkenny & District
12. Ballymoney Youth
13. Dungannon Utd
14. Cliftonville FC
15. Don Boscos Colts
16. Strabane Athletic
17. Tristar FC
18. Northend Utd
19. Limavady Utd Colts
20. Ballymena Utd
21. Willow Park
22. Moyola Park
23. Carndonagh FC
24. Bertie Peacock YL
25. Don Boscos
26. Maiden City Academy
27. Mountjoy Utd
28. St Oliver Pkt Colts
29. South Donegal Sboys
30. Lagan Harps
31. Foyle Harps
32. Portrush FC
33. Draperstown Celtic
34. Lansdowne Boys
35. Eglinton Eagles
36. Phoenix Athletic
37. Ballymoor FC
38. Institute FC
39. Killea FC
40. Glen Rovers

Click on each group to see its fixtures

A

Team P W D L GD PTS
Sheffield Utd 3 300 15-1 9
St Oliver Pkt 3 201 5-3 6
Willow Park 3 102 6-7 3
Lansdowne Boys 3 003 1-16 0

B

Team P W D L GD PTS
Inishowen YL 3 300 13-1 9
Cliftonville FC 3 201 8-4 6
Lagan Harps 3 102 5-9 3
Institute FC 3 003 1-13 0

C

Team P W D L GD PTS
Letterkenny & District 3 201 10-4 6
Sion Swifts 3 201 11-10 6
South Donegal Sboys 3 102 6-9 3
Maiden City Academy 3 102 6-10 3

D

Team P W D L GD PTS
Oxford Utd 3 300 19-0 9
Ballymena Utd 3 111 14-5 4
Northend Utd 3 111 9-10 4
Eglinton Eagles 3 003 0-27 0

E

Team P W D L GD PTS
Ballinamallard Utd 3 300 10-4 9
Moyola Park 3 111 6-6 4
Tristar FC 3 102 6-8 3
Don Boscos 3 012 3-7 1

F

Team P W D L GD PTS
Trojans FC 3 300 17-6 9
Dungannon Utd 3 201 9-8 6
Limavady Utd Colts 3 102 6-8 3
Draperstown Celtic 3 003 2-12 0

G

Team P W D L GD PTS
Ballymoney Youth 3 210 12-4 7
Don Boscos Colts 3 210 10-6 7
Foyle Harps 3 102 5-11 3
Killea FC 3 003 5-11 0

H

Team P W D L GD PTS
Top of Hill Celtic 3 300 24-0 9
Strabane Athletic 3 201 5-10 6
Portrush FC 3 102 4-14 3
Glen Rovers 3 003 0-9 0

I

Team P W D L GD PTS
Donegal Sboys 3 300 34-0 9
Bertie Peacock YL 3 201 7-16 6
Mountjoy Utd 3 102 11-16 3
Ballymoor FC 3 003 3-23 0

J

Team P W D L GD PTS
Limavady Utd 3 300 35-0 9
Carndonagh FC 3 201 7-15 6
St Oliver Pkt Colts 3 102 4-10 3
Phoenix Athletic 3 003 2-23 0

Cup

1-8  
Limavady Utd (1b1)
1931 0-3
Ballinamallard Utd (8b1)
  
Oxford Utd (4b1)
1932 1-0
Sheffield Utd (5b1)
  
Donegal Sboys (2b1)
1933 4-0
Trojans FC (7b1)
  
Top of Hill Celtic (3b1)
1934 1-2
Inishowen YL (6b1)
1-4  
Ballinamallard Utd (Winner 1931)
1935 1-2
Oxford Utd (Winner 1932)
  
Donegal Sboys (Winner 1933)
1936 1-0
Inishowen YL (Winner 1934)
5-8  
Limavady Utd (Loser 1931)
1937 0-1
Sheffield Utd (Loser 1932)
  
Trojans FC (Loser 1933)
1938 2-4
Top of Hill Celtic (Loser 1934)
1/2  
Oxford Utd (Winner 1935)
1939 0-2
Donegal Sboys (Winner 1936)
3/4  
Ballinamallard Utd (Loser 1935)
1941 2-1
Inishowen YL (Loser 1936)
5/6  
Sheffield Utd (Winner 1937)
1940 3-0
Top of Hill Celtic (Winner 1938)
7/8  
Limavady Utd (Loser 1937)
1942 1-2
Trojans FC (Loser 1938)

Plate

9-16  
Ballymoney Youth (9b1)
1944 1-0
Strabane Athletic (6b2)
  
Cliftonville FC (2b2)
1945 1-2
St Oliver Pkt (3b2)
  
Letterkenny & District (10b1)
1946 2-1
Dungannon Utd (5b2)
  
Don Boscos Colts (1b2)
1947 1-8
Sion Swifts (4b2)
9-12  
Ballymoney Youth (Winner 1944)
1948 0-9
St Oliver Pkt (Winner 1945)
  
Letterkenny & District (Winner 1946)
1949 2-3
Sion Swifts (Winner 1947)
13-16  
Strabane Athletic (Loser 1944)
1950 0-7
Cliftonville FC (Loser 1945)
  
Dungannon Utd (Loser 1946)
1951 9-0
Don Boscos Colts (Loser 1947)
9/10  
St Oliver Pkt (Winner 1948)
1952 2-2 pen (5-4)
Sion Swifts (Winner 1949)
11/12  
Ballymoney Youth (Loser 1948)
1954 1-1 pen (4-5)
Letterkenny & District (Loser 1949)
13/14  
Cliftonville FC (Winner 1950)
1953 1-2
Dungannon Utd (Winner 1951)
15/16  
Strabane Athletic (Loser 1950)
1955 1-2
Don Boscos Colts (Loser 1951)

Rosebowl

17-24  
Carndonagh FC (7b2)
1957 2-4
Limavady Utd Colts (4b3)
  
Moyola Park (10b2)
1958 - pen (3-5)
Northend Utd (1b3)
  
Bertie Peacock YL (8b2)
1959 0-5
Tristar FC (3b3)
  
Ballymena Utd (9b2)
1960 3-3 pen (5-4)
Willow Park (2b3)
17-20  
Limavady Utd Colts (Winner 1957)
1961 2-5
Northend Utd (Winner 1958)
  
Tristar FC (Winner 1959)
1962 1-1 pen (5-4)
Ballymena Utd (Winner 1960)
21-24  
Carndonagh FC (Loser 1957)
1963 0-7
Moyola Park (Loser 1958)
  
Bertie Peacock YL (Loser 1959)
1964 1-7
Willow Park (Loser 1960)
17/18  
Northend Utd (Winner 1961)
1965 1-2
Tristar FC (Winner 1962)
19/20  
Limavady Utd Colts (Loser 1961)
1967 3-0
Ballymena Utd (Loser 1962)
21/22  
Moyola Park (Winner 1963)
1966 2-3
Willow Park (Winner 1964)
23/24  
Carndonagh FC (Loser 1963)
1968 3-3 pen (5-4)
Bertie Peacock YL (Loser 1964)

Shield

25-32  
South Donegal Sboys (5b3)
1970 0-4
Don Boscos (2b4)
  
Foyle Harps (8b3)
1971 3-4
St Oliver Pkt Colts (9b3)
  
Lagan Harps (6b3)
1972 0-1
Maiden City Academy (1b4)
  
Mountjoy Utd (7b3)
1973 3-1
Portrush FC (10b3)
25-28  
Don Boscos (Winner 1970)
1974 7-1
St Oliver Pkt Colts (Winner 1971)
  
Maiden City Academy (Winner 1972)
1975 7-0
Mountjoy Utd (Winner 1973)
29-32  
South Donegal Sboys (Loser 1970)
1976 4-1
Foyle Harps (Loser 1971)
  
Lagan Harps (Loser 1972)
1977 5-0
Portrush FC (Loser 1973)
25/26  
Don Boscos (Winner 1974)
1978 5-3
Maiden City Academy (Winner 1975)
27/28  
St Oliver Pkt Colts (Loser 1974)
1980 1-5
Mountjoy Utd (Loser 1975)
29/30  
South Donegal Sboys (Winner 1976)
1979 3-0
Lagan Harps (Winner 1977)
31/32  
Foyle Harps (Loser 1976)
1981 4-1
Portrush FC (Loser 1977)

Vase

33-40  
Killea FC (3b4)
1983 1-3
Eglinton Eagles (10b4)
  
Institute FC (6b4)
1984 1-7
Lansdowne Boys (7b4)
  
Glen Rovers (4b4)
1985 0-3
Phoenix Athletic (9b4)
  
Draperstown Celtic (5b4)
1986 3-0
Ballymoor FC (8b4)
33-36  
Eglinton Eagles (Winner 1983)
1987 1-7
Lansdowne Boys (Winner 1984)
  
Phoenix Athletic (Winner 1985)
1988 0-5
Draperstown Celtic (Winner 1986)
37-40  
Killea FC (Loser 1983)
1989 1-6
Institute FC (Loser 1984)
  
Glen Rovers (Loser 1985)
1990 0-3
Ballymoor FC (Loser 1986)
33/34  
Lansdowne Boys (Winner 1987)
1991 2-2 pen (6-7)
Draperstown Celtic (Winner 1988)
35/36  
Eglinton Eagles (Loser 1987)
1993 2-2 pen (5-4)
Phoenix Athletic (Loser 1988)
37/38  
Institute FC (Winner 1989)
1992 2-3
Ballymoor FC (Winner 1990)
39/40  
Killea FC (Loser 1989)
1994 3-0
Glen Rovers (Loser 1990)