Under 13

All matches

Final positions

1. Motherwell
2. Dundee Utd
3. Derry City FC
4. Sheffield Utd
5. Inishowern YL
6. Tristar FC
7. Foyle Harps FC
8. Limavady Utd
9. Oxford Utd
10. Bright Stars
11. St Oliver Pkt
12. Sion Swifts
13. Maiden City Academy
14. Lisnaskea Rovers
15. Top of Hill Celtic
16. Phoenix Athletic
17. South Donegal Sboys
18. Mountjoy Utd
19. Albert Foundry
20. IFA Girls Dev Sq
21. Ballymoney Youth
22. Dungannon Utd
23. Eglinton Eagles
24. Newtowne Youth
25. Don Boscos FC
26. East Donegal Sboys
28. Raphoe Town
29. Draperstown Celtic), Tummery Athletic
30. Camlough Rovers
31. Institute FC
32. Ballymoney Athletic
33. Crumlin Utd
34. Killea
35. Letterkenny Rovers
36. Dergview Utd
37. J MAcademy
38. Donegal Town
39. Newhill FC
40. Finn Harps FC

Click on each group to see its fixtures

A

Team P W D L GD PTS
Sheffield Utd 3 300 17-0 9
Top of Hill Celtic 3 201 7-4 6
Draperstown Celtic 3 102 1-11 3
Killea 3 003 0-10 0

B

Team P W D L GD PTS
Derry City FC 3 300 25-0 9
St Oliver Pkt 3 201 5-5 6
Ballymoney Athletic 3 102 4-20 3
Donegal Town 3 003 0-9 0

C

Team P W D L GD PTS
Dundee Utd 3 300 31-1 9
Oxford Utd 3 201 18-8 6
Albert Foundry 3 102 9-10 3
J MAcademy 3 003 2-41 0

D

Team P W D L GD PTS
Maiden City Academy 3 210 8-1 7
Lisnaskea Rovers 3 210 7-2 7
Don Boscos FC 3 102 4-7 3
Finn Harps FC 3 003 0-9 0

E

Team P W D L GD PTS
Tristar FC 3 300 15-2 9
Dungannon Utd 3 201 10-12 6
Raphoe Town 3 102 6-12 3
Crumlin Utd 3 003 3-8 0

F

Team P W D L GD PTS
Limavady Utd 3 210 14-4 7
Phoenix Athletic 3 210 8-5 7
Camlough Rovers 3 102 6-12 3
Newhill FC 3 003 3-10 0

G

Team P W D L GD PTS
Inishowern YL 3 300 13-2 9
Mountjoy Utd 3 111 8-10 4
East Donegal Sboys 3 102 6-9 3
Institute FC 3 012 4-10 1

H

Team P W D L GD PTS
Foyle Harps FC 3 300 9-2 9
IFA Girls Dev Sq 3 111 5-5 4
Ballymoney Youth 3 111 4-5 4
Letterkenny Rovers 3 003 2-8 0

I

Team P W D L GD PTS
Motherwell 3 300 30-1 9
Bright Stars 3 201 16-10 6
South Donegal Sboys 3 102 11-10 3
Dergview Utd 3 003 1-37 0

J

Team P W D L GD PTS
Sion Swifts 3 201 4-3 6
Eglinton Eagles 3 120 7-5 5
Newtowne Youth 3 111 3-3 4
Tummery Athletic 3 012 4-7 1

Cup

1-8  
Dundee Utd (1b1)
1996 7-2
Limavady Utd (8b1)
  
Sheffield Utd (4b1)
1997 1-1 pen (5-3)
Tristar FC (5b1)
  
Motherwell (2b1)
1998 8-0
Foyle Harps FC (7b1)
  
Derry City FC (3b1)
1999 1-0
Inishowern YL (6b1)
1-4  
Dundee Utd (Winner 1996)
2000 1-0
Sheffield Utd (Winner 1997)
  
Motherwell (Winner 1998)
2001 3-2
Derry City FC (Winner 1999)
5-8  
Limavady Utd (Loser 1996)
2002 0-5
Tristar FC (Loser 1997)
  
Foyle Harps FC (Loser 1998)
2003 0-2
Inishowern YL (Loser 1999)
1/2  
Dundee Utd (Winner 2000)
2004 0-2
Motherwell (Winner 2001)
3/4  
Sheffield Utd (Loser 2000)
2006 1-2
Derry City FC (Loser 2001)
5/6  
Tristar FC (Winner 2002)
2005 1-1 pen (4-5)
Inishowern YL (Winner 2003)
7/8  
Limavady Utd (Loser 2002)
2007 0-3
Foyle Harps FC (Loser 2003)

Plate

9-16  
Maiden City Academy (9b1)
2009 1-1 pen (2-3)
St Oliver Pkt (6b2)
  
Phoenix Athletic (2b2)
2010 1-5
Oxford Utd (3b2)
  
Sion Swifts (10b1)
2011 2-2 pen (3-1)
Top of Hill Celtic (5b2)
  
Lisnaskea Rovers (1b2)
2012 1-2
Bright Stars (4b2)
9-12  
St Oliver Pkt (Winner 2009)
2013 0-1
Oxford Utd (Winner 2010)
  
Sion Swifts (Winner 2011)
2014 0-4
Bright Stars (Winner 2012)
13-16  
Maiden City Academy (Loser 2009)
2015 8-0
Phoenix Athletic (Loser 2010)
  
Top of Hill Celtic (Loser 2011)
2016 1-1 pen (3-4)
Lisnaskea Rovers (Loser 2012)
9/10  
Oxford Utd (Winner 2013)
2017 1-0
Bright Stars (Winner 2014)
11/12  
St Oliver Pkt (Loser 2013)
2019 2-0
Sion Swifts (Loser 2014)
13/14  
Maiden City Academy (Winner 2015)
2018 5-2
Lisnaskea Rovers (Winner 2016)
15/16  
Phoenix Athletic (Loser 2015)
2020 0-2
Top of Hill Celtic (Loser 2016)

Rosebowl

17-24  
Dungannon Utd (7b2)
2022 2-6
Albert Foundry (4b4)
  
Mountjoy Utd (10b2)
2023 4-1
Newtowne Youth (1b3)
  
Eglinton Eagles (8b2)
2024 0-5
South Donegal Sboys (3b3)
  
IFA Girls Dev Sq (9b2)
2025 1-0
Ballymoney Youth (2b3)
17-20  
Albert Foundry (Winner 2022)
2026 1-2
Mountjoy Utd (Winner 2023)
  
South Donegal Sboys (Winner 2024)
2027 3-1
IFA Girls Dev Sq (Winner 2025)
21-24  
Dungannon Utd (Loser 2022)
2028 6-2
Newtowne Youth (Loser 2023)
  
Eglinton Eagles (Loser 2024)
2029 1-2
Ballymoney Youth (Loser 2025)
17/18  
Mountjoy Utd (Winner 2026)
2030 1-1 pen (2-4)
South Donegal Sboys (Winner 2027)
19/20  
Albert Foundry (Loser 2026)
2032 3-2
IFA Girls Dev Sq (Loser 2027)
21/22  
Dungannon Utd (Winner 2028)
2031 0-3
Ballymoney Youth (Winner 2029)
23/24  
Newtowne Youth (Loser 2028)
2033 0-1
Eglinton Eagles (Loser 2029)

Shield

25-32  
East Donegal Sboys (5b3)
2035 2-1
Institute FC (2b4)
  
Camlough Rovers (8b3)
2036 1-2
Draperstown Celtic (9b3)
  
Don Boscos FC (6b3)
2037 2-1
Tummery Athletic (1b4)
  
Raphoe Town (7b3)
2038 5-1
Ballymoney Athletic (10b3)
25-29  
East Donegal Sboys (Winner 2035)
2039 1-0
Draperstown Celtic (Winner 2036)
  
Don Boscos FC (Winner 2037)
2040 3-0
Raphoe Town (Winner 2038)
29-32  
Institute FC (Loser 2035)
2041 1-2
Camlough Rovers (Loser 2036)
  
Tummery Athletic (Loser 2037)
2042 2-2 pen (4-2)
Ballymoney Athletic (Loser 2038)
25/26  
East Donegal Sboys (Winner 2039)
2043 0-0 pen (7-8)
Don Boscos FC (Winner 2040)
28/29  
Draperstown Celtic (Loser 2039)
2045 0-2
Raphoe Town (Loser 2040)
29/30  
Camlough Rovers (Winner 2041)
2044 2-8
Tummery Athletic (Winner 2042)
31/32  
Institute FC (Loser 2041)
2046 3-0
Ballymoney Athletic (Loser 2042)

Vase

33-40  
Crumlin Utd (3b4)
2048 3-0
J MAcademy (10b4)
  
Letterkenny Rovers (4b4)
2049 4-0
Newhill FC (5b4)
  
Finn Harps FC (7b4)
2050 0-3
Dergview Utd (9b4)
  
Donegal Town (6b4)
2051 0-3
Killea (8b4)
33-36  
Crumlin Utd (Winner 2048)
2052 1-0
Letterkenny Rovers (Winner 2049)
  
Dergview Utd (Winner 2050)
2053 1-5
Killea (Winner 2051)
37-40  
J MAcademy (Loser 2048)
2054 4-1
Newhill FC (Loser 2049)
  
Finn Harps FC (Loser 2050)
2055 0-3
Donegal Town (Loser 2051)
33/34  
Crumlin Utd (Winner 2052)
2056 1-0
Killea (Winner 2053)
35/36  
Letterkenny Rovers (Loser 2052)
2058 2-1
Dergview Utd (Loser 2053)
37/38  
J MAcademy (Winner 2054)
2057 3-0
Donegal Town (Winner 2055)
39/40  
Newhill FC (Loser 2054)
2059 3-0
Finn Harps FC (Loser 2055)