Under 16

All matches

Final positions

1. Partick Thistle
2. Maiden City Academy
3. Inishowen
4. Portadown FC
5. Global Premier Soccer
6. First Choice Soccer
7. Mid Ulster YL
8. Oxford
9. Finn Harps
10. Drumkeen
11. Beann Mhadaghainn
12. Strabane Athletic
13. Northend Utd
14. Tristar FC
15. Willowbank
16. Limavady Utd
17. Culmore
18. Trojans FC
19. Ballymoor
20. Newbuildings FC

Click on each group to see its fixtures

A

Team P W D L GD PTS
Partick Thistle 3 300 29-0 9
Mid Ulster YL 3 201 5-3 6
Tristar FC 3 102 2-6 3
Newbuildings FC 3 003 1-28 0

B

Team P W D L GD PTS
Maiden City Academy 3 210 12-5 7
Finn Harps 3 111 8-9 4
Strabane Athletic 3 030 5-5 3
Limavady Utd 3 012 5-11 1

C

Team P W D L GD PTS
Global Premier Soccer 3 210 2-0 7
Drumkeen 3 120 5-2 5
Beann Mhadaghainn 3 111 4-3 4
Culmore 3 003 0-6 0

D

Team P W D L GD PTS
First Choice Soccer 3 300 8-0 9
Oxford 3 201 9-2 6
Willowbank 3 102 4-10 3
Trojans FC 3 003 1-10 0

E

Team P W D L GD PTS
Inishowen 3 210 12-4 7
Portadown FC 3 210 8-2 7
Northend Utd 3 102 8-12 3
Ballymoor 3 003 2-12 0

Cup

1-8  
Partick Thistle (A/I)
2100 1-0
Mid Ulster YL (3b2)
  
First Choice Soccer (D/I)
2101 2-2 pen (9-10)
Inishowen (E/I)
  
Maiden City Academy (B/I)
2102 2-1
Oxford (2b2)
  
Global Premier Soccer (C/I)
2103 0-1
Portadown FC (1b2)
1-4  
Partick Thistle (Winner 2100)
2104 4-2
Inishowen (Winner 2101)
  
Maiden City Academy (Winner 2102)
2105 4-2
Portadown FC (Winner 2103)
5-8  
Mid Ulster YL (Loser 2100)
2106 0-3
First Choice Soccer (Loser 2101)
  
Oxford (Loser 2102)
2107 0-1
Global Premier Soccer (Loser 2103)
1/2  
Partick Thistle (Winner 2104)
2108 2-1
Maiden City Academy (Winner 2105)
3/4  
Inishowen (Loser 2104)
2110 1-0
Portadown FC (Loser 2105)
5/6  
First Choice Soccer (Winner 2106)
2109 1-1 pen (2-4)
Global Premier Soccer (Winner 2107)
7/8  
Mid Ulster YL (Loser 2106)
2111 1-1 pen (4-3)
Oxford (Loser 2107)

Plate

9-12  
Finn Harps (5b2)
1540 2-0
Beann Mhadaghainn (1b3)
  
Drumkeen (4b2)
1548 2-1
Strabane Athletic (2b3)
9/10  
Finn Harps (Winner 1540)
1610 2-1
Drumkeen (Winner 1548)
11/12  
Beann Mhadaghainn (Loser 1540)
1614 2-1
Strabane Athletic (Loser 1548)

Rosebowl

13-16  
Northend Utd (3b3)
1546 2-0
Limavady Utd (1b4)
  
Tristar FC (4b3)
1547 2-1
Willowbank (5b3)
13/14  
Northend Utd (Winner 1546)
1612 4-2
Tristar FC (Winner 1547)
15/16  
Limavady Utd (Loser 1546)
1618 2-2 pen (4-5)
Willowbank (Loser 1547)

Vase

17-20  
Trojans FC (3b4)
1541 4-1
Ballymoor (4b4)
  
Culmore (2b4)
1549 3-0
Newbuildings FC (5b4)
17/18  
Trojans FC (Winner 1541)
1617 0-1
Culmore (Winner 1549)
19/20  
Ballymoor (Loser 1541)
1616 3-3 pen (5-4)
Newbuildings FC (Loser 1549)