Under 9

All matches

Final positions

1. Dungannon Utd
2. Ballymoney Y
3. Glentoran
4. Hillsborough Boys
5. Maiden City Academy
6. Swilly Rovers
7. Kildrum Tigers
8. Bertie Peacock Y Colts
9. Coleraine FC
10. Magherafelt Sky Blues
11. Foyle Harps
12. Magherafelt Sky Blue Colts
13. CYFC
14. Top of Hill Celtic
15. Tristar
16. Ballinamallard FC
17. East Donegal Schoolboys
18. Oxford United
19. Ballymena United
20. Bertie Peacock YL
21. Illistrin FC
22. Don Boscos
23. Quigleys Point Swifts
24. Tummery Athletic
25. Coleraine Colts
26. Strabane Athletic
27. Kilmacrennan Celtic
28. Newell FC
29. Bonagee United
30. Newtown Y
31. Kick Start
32. Aileach FC
33. Limavady United
34. Carndonagh FC
35. Ballinamallard Colts
36. Sion Swifts Colts
37. Newbuildings
38. Maiden City Colts
39. Tristar Juniors
40. Eglinton Eagles
41. Ballymoor FC
42. Trojans FC
43. Foyle Harps Juniors
44. Glen Rovers
45. Sion Swifts
46. Clooney Rovers
47. Limavady United Colts
48. Top of Hill Celtic Colts
49. Mulroy Academy
50. Phoenix Ath
51. Glen Rover Colts
52. Ballyraine FC
53. Clooney Villa
54. Sion Swifts Juniors
55. Don Boscos Colts
56. Foyle Harps Colts

Click on each group to see its fixtures

A

Team P W D L GD PTS
Ballymoney Y 6 600 28-0 18
Tristar 6 411 21-8 13
Bertie Peacock YL 6 411 17-9 13
Bonagee United 6 303 13-12 9
Eglinton Eagles 6 204 8-14 6
Sion Swifts 6 105 13-27 3
Glen Rover Colts 6 006 7-37 0

B

Team P W D L GD PTS
Bertie Peacock Y Colts 6 501 27-13 15
Top of Hill Celtic 6 501 24-9 15
Ballymena United 6 411 26-9 13
Newtown Y 6 303 23-18 9
Sion Swifts Colts 6 213 15-22 7
Glen Rovers 6 015 8-28 1
Phoenix Ath 6 015 5-29 1

C

Team P W D L GD PTS
Swilly Rovers 6 420 17-3 14
Ballinamallard FC 6 411 17-3 13
Don Boscos 6 321 19-4 11
Kilmacrennan Celtic 6 222 7-9 8
Carndonagh FC 6 222 16-11 8
Clooney Rovers 6 114 4-21 4
Foyle Harps Colts 6 006 1-30 0

D

Team P W D L GD PTS
Hillsborough Boys 6 510 33-4 16
CYFC 6 501 31-7 15
Oxford United 6 411 24-11 13
Kick Start 6 303 25-22 9
Maiden City Colts 6 204 15-25 6
Limavady United Colts 6 105 5-34 3
Don Boscos Colts 6 006 10-40 0

E

Team P W D L GD PTS
Maiden City Academy 6 600 40-2 18
Foyle Harps 6 501 23-11 15
Illistrin FC 6 312 14-19 10
Coleraine Colts 6 213 10-16 7
Limavady United 6 204 16-17 6
Ballymoor FC 6 033 5-18 3
Mulroy Academy 6 015 6-31 1

F

Team P W D L GD PTS
Dungannon Utd 6 600 47-3 18
Magherafelt Sky Blues 6 501 38-6 15
East Donegal Schoolboys 6 402 26-11 12
Aileach FC 6 303 10-18 9
Newbuildings 6 204 14-19 6
Trojans FC 6 105 5-42 3
Ballyraine FC 6 006 3-44 0

G

Team P W D L GD PTS
Glentoran 6 600 54-3 18
Magherafelt Sky Blue Colts 6 501 22-8 15
Tummery Athletic 6 402 20-17 12
Strabane Athletic 6 303 14-9 9
Tristar Juniors 6 114 6-27 4
Top of Hill Celtic Colts 6 105 7-35 3
Sion Swifts Juniors 6 015 4-28 1

H

Team P W D L GD PTS
Kildrum Tigers 6 600 41-5 18
Coleraine FC 6 501 37-7 15
Quigleys Point Swifts 6 402 21-20 12
Newell FC 6 303 17-27 9
Ballinamallard Colts 6 105 9-23 3
Foyle Harps Juniors 6 105 11-30 3
Clooney Villa 6 105 5-29 3

Cup

1-8  
Ballymoney Y (A/I)
1059 3-1
Kildrum Tigers (H/I)
  
Bertie Peacock Y Colts (B/I)
1123 0-10
Glentoran (G/I)
  
Hillsborough Boys (D/I)
1124 2-2 pen (4-3)
Maiden City Academy (E/I)
  
Swilly Rovers (C/I)
1125 2-5
Dungannon Utd (F/I)
1-4  
Ballymoney Y (Winner 1059)
1288 5-1
Hillsborough Boys (Winner 1124)
  
Glentoran (Winner 1123)
1289 1-2
Dungannon Utd (Winner 1125)
5-8  
Kildrum Tigers (Loser 1059)
1310 3-6
Maiden City Academy (Loser 1124)
  
Bertie Peacock Y Colts (Loser 1123)
1311 0-5
Swilly Rovers (Loser 1125)
1/2  
Ballymoney Y (Winner 1288)
1340 1-6
Dungannon Utd (Winner 1289)
3/4  
Hillsborough Boys (Loser 1288)
1341 1-6
Glentoran (Loser 1289)
5/6  
Maiden City Academy (Winner 1310)
1362 5-1
Swilly Rovers (Winner 1311)
7/8  
Kildrum Tigers (Loser 1310)
1363 4-1
Bertie Peacock Y Colts (Loser 1311)

Plate

9-16  
Tristar (A/II)
1060 0-5
Coleraine FC (H/II)
  
Top of Hill Celtic (B/II)
1126 0-3
Magherafelt Sky Blue Colts (G/II)
  
CYFC (D/II)
1144 0-1
Foyle Harps (E/II)
  
Ballinamallard FC (C/II)
1145 0-7
Magherafelt Sky Blues (F/II)
9-12  
Coleraine FC (Winner 1060)
1290 5-0
Foyle Harps (Winner 1144)
  
Magherafelt Sky Blue Colts (Winner 1126)
1291 1-3
Magherafelt Sky Blues (Winner 1145)
13-16  
Tristar (Loser 1060)
1292 0-0 pen (12-13)
CYFC (Loser 1144)
  
Top of Hill Celtic (Loser 1126)
1293 1-0
Ballinamallard FC (Loser 1145)
9/10  
Coleraine FC (Winner 1290)
1312 3-0
Magherafelt Sky Blues (Winner 1291)
11/12  
Foyle Harps (Loser 1290)
1313 1-0
Magherafelt Sky Blue Colts (Loser 1291)
13/14  
CYFC (Winner 1292)
1314 8-1
Top of Hill Celtic (Winner 1293)
15/16  
Tristar (Loser 1292)
1315 2-0
Ballinamallard FC (Loser 1293)

Rosebowl

17-24  
Bertie Peacock YL (A/III)
1101 3-1
Quigleys Point Swifts (H/III)
  
Ballymena United (B/III)
1146 1-1 pen (3-1)
Tummery Athletic (G/III)
  
Oxford United (D/III)
1147 4-0
Illistrin FC (E/III)
  
Don Boscos (C/III)
1188 2-2 pen (8-9)
East Donegal Schoolboys (F/III)
17-20  
Bertie Peacock YL (Winner 1101)
1342 0-3
Oxford United (Winner 1147)
  
Ballymena United (Winner 1146)
1343 1-4
East Donegal Schoolboys (Winner 1188)
21-24  
Quigleys Point Swifts (Loser 1101)
1344 2-7
Illistrin FC (Loser 1147)
  
Tummery Athletic (Loser 1146)
1345 0-5
Don Boscos (Loser 1188)
17/18  
Oxford United (Winner 1342)
1364 1-2
East Donegal Schoolboys (Winner 1343)
19/20  
Bertie Peacock YL (Loser 1342)
1365 1-1 pen (4-5)
Ballymena United (Loser 1343)
21/22  
Illistrin FC (Winner 1344)
1366 3-1
Don Boscos (Winner 1345)
23/24  
Quigleys Point Swifts (Loser 1344)
1367 5-1
Tummery Athletic (Loser 1345)

Shield

25-32  
Bonagee United (A/IV)
1102 1-3
Newell FC (H/IV)
  
Newtown Y (B/IV)
1189 1-4
Strabane Athletic (G/IV)
  
Kick Start (D/IV)
1190 1-3
Coleraine Colts (E/IV)
  
Kilmacrennan Celtic (C/IV)
1191 1-0
Aileach FC (F/IV)
25-28  
Newell FC (Winner 1102)
1406 1-2
Coleraine Colts (Winner 1190)
  
Strabane Athletic (Winner 1189)
1407 2-0
Kilmacrennan Celtic (Winner 1191)
29-32  
Bonagee United (Loser 1102)
1408 2-2 pen (3-1)
Kick Start (Loser 1190)
  
Newtown Y (Loser 1189)
1409 3-3 pen (4-3)
Aileach FC (Loser 1191)
25/26  
Coleraine Colts (Winner 1406)
1428 3-0
Strabane Athletic (Winner 1407)
27/28  
Newell FC (Loser 1406)
1429 2-3
Kilmacrennan Celtic (Loser 1407)
29/30  
Bonagee United (Winner 1408)
1430 3-0
Newtown Y (Winner 1409)
31/32  
Kick Start (Loser 1408)
1431 6-3
Aileach FC (Loser 1409)

Vase

33-40  
Eglinton Eagles (A/V)
1121 0-2
Ballinamallard Colts (H/V)
  
Sion Swifts Colts (B/V)
1198 6-3
Tristar Juniors (G/V)
  
Maiden City Colts (D/V)
1199 2-2 pen (2-4)
Limavady United (E/V)
  
Carndonagh FC (C/V)
1200 2-0
Newbuildings (F/V)
33-36  
Ballinamallard Colts (Winner 1121)
1404 1-2
Limavady United (Winner 1199)
  
Sion Swifts Colts (Winner 1198)
1405 2-4
Carndonagh FC (Winner 1200)
37-40  
Eglinton Eagles (Loser 1121)
1426 0-2
Maiden City Colts (Loser 1199)
  
Tristar Juniors (Loser 1198)
1427 0-9
Newbuildings (Loser 1200)
33/34  
Limavady United (Winner 1404)
1448 5-2
Carndonagh FC (Winner 1405)
35/36  
Ballinamallard Colts (Loser 1404)
1449 7-1
Sion Swifts Colts (Loser 1405)
37/38  
Maiden City Colts (Winner 1426)
1494 0-4
Newbuildings (Winner 1427)
39/40  
Eglinton Eagles (Loser 1426)
1495 1-2
Tristar Juniors (Loser 1427)

Plaque

41-48  
Sion Swifts (A/VI)
1122 3-3 pen (1-2)
Foyle Harps Juniors (H/VI)
  
Clooney Rovers (C/VI)
1201 5-5 pen (0-3)
Trojans FC (F/VI)
  
Glen Rovers (B/VI)
1208 3-2
Top of Hill Celtic Colts (G/VI)
  
Limavady United Colts (D/VI)
1209 0-1
Ballymoor FC (E/VI)
41-44  
Foyle Harps Juniors (Winner 1122)
1450 0-1
Ballymoor FC (Winner 1209)
  
Glen Rovers (Winner 1208)
1451 0-0 pen (6-7)
Trojans FC (Winner 1201)
45-48  
Sion Swifts (Loser 1122)
1452 4-3
Limavady United Colts (Loser 1209)
  
Top of Hill Celtic Colts (Loser 1208)
1453 0-1
Clooney Rovers (Loser 1201)
41/42  
Ballymoor FC (Winner 1450)
1496 2-0
Trojans FC (Winner 1451)
43/44  
Foyle Harps Juniors (Loser 1450)
1497 3-0
Glen Rovers (Loser 1451)
45/46  
Sion Swifts (Winner 1452)
1498 4-1
Clooney Rovers (Winner 1453)
47/48  
Limavady United Colts (Loser 1452)
1499 5-1
Top of Hill Celtic Colts (Loser 1453)

Globe

49-56  
Glen Rover Colts (A/VII)
1143 3-3 pen (2-1)
Clooney Villa (H/VII)
  
Phoenix Ath (B/VII)
1210 1-1 pen (3-2)
Sion Swifts Juniors (G/VII)
  
Don Boscos Colts (D/VII)
1211 1-1 pen (3-4)
Mulroy Academy (E/VII)
  
Foyle Harps Colts (C/VII)
1241 0-1
Ballyraine FC (F/VII)
49-52  
Glen Rover Colts (Winner 1143)
1506 0-2
Mulroy Academy (Winner 1211)
  
Phoenix Ath (Winner 1210)
1507 3-2
Ballyraine FC (Winner 1241)
53-56  
Clooney Villa (Loser 1143)
1508 3-0
Don Boscos Colts (Loser 1211)
  
Sion Swifts Juniors (Loser 1210)
1509 1-0
Foyle Harps Colts (Loser 1241)
49/50  
Mulroy Academy (Winner 1506)
1512 2-0
Phoenix Ath (Winner 1507)
51/52  
Glen Rover Colts (Loser 1506)
1513 4-2
Ballyraine FC (Loser 1507)
53/54  
Clooney Villa (Winner 1508)
1514 1-1 pen (1-0)
Sion Swifts Juniors (Winner 1509)
55/56  
Don Boscos Colts (Loser 1508)
1515 4-1
Foyle Harps Colts (Loser 1509)